Dlaczego warto kupić ochraniacz na materac?

angielskie-luksusowe-materace

Jeśli właśnie kupiłeś nowe, ekskluzywne materace do spania, warto, abyś zastanowił się, jak profesjonalnie zabezpieczyć je przed zabrudzeniem. Dzięki temu wydłużysz ich żywotność i zwiększysz komfort snu. Pod tym względem doskonale sprawdzają się ochraniacze, którym bliżej przyglądamy się w poniższym wpisie. Dowiedz się, dlaczego ich używanie jest tak ważne oraz o czym musisz pamiętać przed zakupem tych praktycznych pokrowców.

Ochraniacz na materac – jaka jest jego funkcja?

Głównym powodem, dla którego warto sięgnąć po ochraniacz, jest zabezpieczenie materaca przed poplamieniem. By na jego powierzchni pojawiły się nieestetyczne plamy, nie potrzeba wiele. Romantyczne śniadanie podane do łóżka czy zjedzenie drobnej przekąski może spowodować, że tkanina ulegnie zabrudzeniu. Pokrowiec ma też za zadanie utrzymanie miejsca do spania w nienagannej czystości. Każdego dnia gromadzą się na nim bakterie, wirusy, roztocza kurzu. Ochraniacz przeciwdziała przedostawaniu się patogenów w głąb materiału, a co za tym idzie, skutecznie ogranicza ich namnażanie. By spełniał swoją funkcję tak, jak należy, nie można zapominać o jego regularnym praniu i czyszczeniu.

Kiedy i gdzie stosować pokrowce na materac?

Ochraniacze znakomicie sprawdzają się jako dodatkowa warstwa pozwalająca zabezpieczyć markowe materace przed zabrudzeniem i zanieczyszczeniem. Można je stosować w domowych sypialniach, ale nie tylko. Coraz częściej są doceniane również przez hotelarzy. Pokrowce są szczególnie pożądane w prestiżowych obiektach noclegowych o podwyższonym standardzie, w których znajdują się ekskluzywne materace z końskiego włosia, wełny czy kaszmiru. Chronią miejsce do spania przed zalaniem i zabrudzeniem, ułatwiają utrzymanie go w należytej świeżości oraz miękko otulają ciało podczas snu, zapewniając komfortowy wypoczynek.

Jak wybrać odpowiedni ochraniacz materaca?

W tej kwestii warto kierować się nie tylko względami estetycznymi. Jeśli zależy Ci, aby nowo zakupiony materac z końskim włosiem zyskał optymalną ochronę, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na materiał, z którego został uszyty pokrowiec. Syntetyczne tkaniny nie przepuszczają powietrza, a co się z tym wiąże, często powodują podrażnienie skóry i dyskomfort w czasie snu. O wiele lepszą inwestycją są ochraniacze wykonane z naturalnej bawełny lub przędzy bambusowej. Do ochrony materaca wierzchniego można też użyć pokrowca z delikatnym wypełnieniem, które stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami. Szczególnie przyjazny dla ciała jest tencel pozyskiwany między innymi z eukaliptusa. Można go znaleźć przede wszystkim w wysokiej klasy pikowanych ochraniaczach na materac.

W jaki sposób dbać o pokrowiec?

Najważniejszą zaletą ochraniaczy jest fakt, że można je z łatwością zdjąć i wyprać. Istnieje kilka sposobów ich czyszczenia, a to, jaki wybierzesz, zależy tylko od Ciebie. Jeśli na materiale nie ma widocznych zabrudzeń, wystarczy odkurzyć go przy pomocy specjalnej szczotki znajdującej się w zestawie z odkurzaczem. Taką czynność zaleca się wykonywać przynajmniej raz na 2 tygodnie, np. podczas zmiany pościeli. Jeśli chodzi o pranie pokrowca, należy je przeprowadzać minimum dwa-trzy razy w roku. Do tego celu najlepiej nadają się łagodne detergenty, które nie uszkodzą delikatnej tkaniny. W sytuacji, kiedy ochraniacz jest zbyt duży i nie zmieści się do bębna pralki, można rozważyć pranie parowe lub oddanie go do wyspecjalizowanej pralni.

Wysokiej jakości ochraniacz – niezrównany w ochronie materaca przed zabrudzeniami i wilgocią

Rozlana kawa, okruchy chleba, czy sierść zwierząt mogą sprawić, że łóżko szybko przestanie być higienicznym i komfortowym miejscem do wypoczynku. Dlatego ochraniacze stanowią coraz częstsze rozwiązanie wykorzystywane w domach oraz w hotelach, pozwalając zabezpieczyć szwedzkie czy angielskie, luksusowe materace do spania. Dzięki zaawansowanym technologiom pokrowce dostępne na rynku mają właściwości antybakteryjne, sprawnie odparowują wilgoć i neutralizują nieprzyjemne zapachy.